Słuch – najważniejszy zmysł ?

Czy zastanawiasz się jak sprawny słuch wpływa na Twoje życie ? Jak często myślisz o tym co by było kiedy któryś z Twoich zmysłów zacząłby Cię zawodzić ? Utrata wzroku, niedowidzenie, niedosłyszenie, ubytek słuchu ? Z reguły nie zastanawiamy się nad konsekwencjami naszych codziennych działań. Siedzimy przy komputerze całymi dniami, wpatrujemy się w ekrany smartfonów i słuchamy głośnej muzyki na słuchawkach – mimo że nawet nasze telefony nas przed tym przestrzegają !

Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się jak bardzo eksploatujemy nasz słuch na co dzień.

Słuch jest narządem który pozwala nam na komunikowanie się z innymi. Używamy go do każdej rozmowy telefonicznej, do oglądania telewizji, słuchania muzyki, relaksowania się. Co najważniejsze – używamy go do budowania relacji z naszymi najbliższymi. To komunikacja i możliwość rozmowy pozwala nam codziennie cieszyć się rodziną i bliskimi.

Ubytek słuchu znacząco utrudnia dotkniętej nim osobie funkcjonowanie w sprawny sposób. Zdarza się, że nawet bardziej utrudnia życie rodzinie oraz najbliższym znajomym. To właśnie oni muszą wysilać się aby skomunikować się z osobą z ubytkiem słuchu. Często zdarza się, że przy spotkaniach w większym gronie niedosłuch uniemożliwia nadążanie za tokiem rozmowy i powoduje wycofanie się z niej. W efekcie osoba z ubytkiem słuchu często zostaje wykluczona społecznie.

Słuch naturalnie pogarsza się z wiekiem, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Na to czy dotknie nas problem niedosłuchu mamy wpływ również my. Częste przebywanie bądź praca w hałasie oraz słuchanie muzyki w słuchawkach rozkręconych do maksimum sprawia, że coraz większa część populacji doświadcza ubytku słuchu w młodym wieku.

Na szczęście ubytek słuchu to nie koniec świata i przy dzisiejszej technologii wspomagać się można prawidłowo dostrojonym aparatem słuchowym. Jest bardzo dużo producentów oraz modeli aparatów słuchowych, więc jeśli martwisz się, że ten problem dotyczy również Ciebie –  zadzwoń i umów się na wizytę. Wspólnie sprawdzimy w jakiej kondycji jest Twój narząd słuchu oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązanie bądź najskuteczniejszą profilaktykę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x