Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego

Jednym z bardzo częstych problemów dzieci są zaburzenia przetwarzania słuchowego (potocznie zwane CAPD).
Aż 30% dzieci z dysleksją i 40-50% dzieci z trudnościami w nauce ma zaburzenia przetwarzania słuchowego. Jeśli Twojemu dziecko ma problemy ze skupieniem się w szkole, ze zrozumieniem dłuższych poleceń, z czytaniem to warto sprawdzić czy przyczyną takiej sytuacji nie są zaburzenia przetwarzania słuchowego.

Co najważniejsze – to nie boli !

W naszej placówce diagnozę zaburzeń dzielimy na dwie części:

1 – diagnostyka słuchu dziecka,
2 – diagnostyka zaburzeń przetwarzania słuchowego

W zakres pierwszej części wchodzą badania słuchu. Ich zakres uzależniony jest od wieku pacjenta, a zawierać może: otoskopia, audiometria tonalna, audiometria mowy, audiometria impedancyjna, otoemisja akustyczna.
Wszystkie te badania są bezbolesne – część z nich wymaga współpracy pacjenta. Zalecamy często, aby u młodszych dzieci taka wizyta była wizytą osobną. Na jednej wizycie poznajemy się z pacjentem, wykonujemy diagnostykę słuchu, zapoznajemy rodziców z tym co będzie się działo w trakcie Neuroflow – możecie wtedy Państwo spokojnie przygotować dziecko w domu do kolejnej wizyty. Na kolejnej wizycie wykonujemy testy diagnostyczne zaburzeń przetwarzania słuchowego.

W zakres drugiej części wchodzą testy, które wymagają dużo więcej uwagi od dziecko i diagnozują zaburzenia przetwarzania słuchowego. Tę cześć testów wykonujemy tylko w przypadku, gdy mamy pewność, że dziecka uszy są czyste i zdrowe. 🙂
W skład tych testów wchodzą takie testy jak: TRW, TRS, DDT, GDT, FTP, ASPN, DLF. Dobór baterii wykonywanych testów jest uzależniony od wieku pacjenta.

Na podstawie wykonanych badań wydajemy zalecenia oraz możemy również przekazać cenne wskazówki dla nauczycieli na co warto zwrócić uwagę. W przypadku stwierdzenia konieczności przeprowadzenia terapii można ją zakupić u nas bądź bezpośrednio później.

Terapię przetwarzania słuchowego Neuroflow możecie Państwo prowadzić z dzieckiem w domu na specjalnie przygotowanej do tego platformie – terapia jest w formie zabawy, więc dziecko nie będzie miało problemu z wykonywaniem zadań 🙂 O terapii więcej napiszę w kolejnym poście!

Diagnozy prowadzimy także w soboty.

Zapraszam do zapisów ! Proszę wybrać zakładkę badanie słuchu dziecka 🙂
tel. 666 662 740
https://soundcare.nakiedy.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] tym jak wygląda diagnostyka przetwarzania słuchowego możesz poczytać u nas na […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x