Cena Na Aparat Słuchowy

Cena na aparat słuchowy – skąd się bierze?

Dzisiejszy post chciałabym zadedykować dosyć istotnej kwestii, która jest często poruszana na spotkaniach z pacjentami. Dlaczego coś tak niewielkiego jak aparat słuchowy kosztuje ponad 1000 zł a nawet około 10 tysięcy? Skąd się bierze cena na aparat słuchowy?

Ogromnie dużo zysków przy niewielkim rozmiarze

Aparat słuchowy to urządzenie szalenie złożone, często wykonywane indywidualnie dla pacjenta i regulowane poprzez prawo jako urządzenie medyczne. Większość użytkowników aparatów słuchowych nosi je przez całe dnie, 7 dni w tygodniu. Nawet przy tak intensywnym użytkowaniu aparaty słuchowe zachowują wszystkie swoje parametry przez kilka lat.

Nie zapominajmy, że aparat słuchowy to urządzenie, które pomaga nam czuć się bezpiecznie w pracy i w domu. Jest nam niezbędny do funkcjonowania w społeczeństwie.

Co jest wliczone w cenę aparatu?

  1. Dokładne badanie słuchu wykonane przez specjalistę. Każdy niedosłuch i każdy pacjent jest inny dlatego poprawna diagnoza oraz ewentualne pokierowanie do lekarza przed zakupem aparatu słuchowego jest kluczowe. Protetyk słuchu powie jaka jest prawidłowa droga postępowania w twoim przypadku.
  2. Protetyk słuchu doradzi rodzaj i model aparatu słuchowego. Weźmie pod uwagę twój ubytek słuchu jak i styl życia, budżet i sprawność manualną.
  3. Wizyty związane z wypożyczaniem aparatów słuchowych na testy.
  4. Wizyta na której dopasowywany jest Twój aparat oraz wszelkie późniejsze poprawki bądź wizyty kontrolne są wliczone w zakup aparatu.
  5. W wielu przypadkach również ustawienia aparatu wykonywane zdalnie. Jest to coraz powszechniej rozwijająca się metoda protezowania słuchu. Często Twój protetyk taką usługę również wykona bez dodatkowych opłat
  6. Informacja o nowych dostępnych opcjach w Twoim aparacie słuchowym. Możliwości dołączenia zewnętrznych akcesoriów do tego aparatu, nowych aplikacjach ułatwiających funkcjonowanie i sterowanie aparatem itp.
  7. Opieka nad twoim aparatem słuchowym – przez cały czas noszenia aparatów możesz się poradzić swojego protetyka lub poprosić o pomoc przy czyszczeniu, zmianie filtrów, osuszaniu aparatów – tutaj również nie ponosisz kosztów wizyt, dopłacasz tylko za części, których używasz

Cena aparatu słuchowego – czy to już wszystko?

Technologia w aparatach słuchowych to nie tylko wzmacniacz dźwięku. To również bardzo dyskretny design obudów oraz mikroskopijny chip. Chip, który ma za zadanie oczyszczać dźwięk, wygłuszać hałasy, umożliwiać słyszenie wszystkich dźwięków naokoło, zapobiegać piszczeniu aparatów(które jeszcze kilkanaście lat temu było ogromnym problemem dla aparatów słuchowych).

Ostatnim elementem, który jest kosztem aparatów słuchowych jest kilka lat pracy tysięcy pracowników u producentów aparatów słuchowych, ponieważ każdy produkt dostępny jest w szerokiej gamie rozwiązań (od zausznych, poprzez słuchawkę w kanale do wewnątrzusznych, ładowalnych, bateryjnych itp.) oraz dopasowuje się do różnych ubytków słuchu. Nie zapominajmy, że aparaty słuchowe to produkty medyczne, które muszą spełniać lokalne rządowe regulacje prawne.

Dopasowanie twoich aparatów słuchowych będzie się zmieniało z czasem. Poradź się nas jak często powinieneś się zjawiać na wizytach kontrolnych. Wprowadzanie zmian oraz wykonywanie kontrolnych badań pozwoli ci na pełne zadowolenie z aparatów.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu trochę bardziej rozumiesz skąd bierze się cena aparatu słuchowego i nie wyda ci się ona wygórowana.

 

Zapraszamy na testy i konsultacje !

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x