Aparaty Słuchowe

ReSound LiNX

Aparaty słuchowe RIC

Aparaty RIC to najpopularniejsze rozwiązanie wśród pacjentów. Jest to aparat, w którym słuchawka znajduje się w przewodzie słuchowym zewnętrznym pacjenta. Druga część aparatu znajduje się za uchem. 

Pacjenci często wybierają to rozwiązanie ze względu na elastyczny zakres dopasowania oraz estetykę. Przykładowy aparat pokazany został na zdjęciu powyżej. 

 

Aparaty słuchowe zauszne

Aparat zauszny (w skrócie nazywany BTE – z ang. behind the ear) to aparat który noszony jest za uchem. W komplecie do aparatu słuchowego protetyk słuchu wykonuje indywidualną wkładkę, która utrzymuje aparat w uchu. Zarówno aparat jak i wkładka mają duże znaczenie przy doborze takiego aparatu. Jest to rozwiązanie polecane dzieciom, osobom z problemami ze sprawnością manualną, osobom które często cierpią na wycieki z ucha oraz przy bardzo dużych ubytkach słuchu. 

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne

Aparat wewnątrzuszny to aparat który cały mieści się przewodzie słuchowym zewnętrznym pacjenta. Wykonywany jest na podstawie odlewu ucha. Każda obudowa jest wykonywana indywidualnie – drukowana na drukarce 3D. 


W naszej ofercie posiadamy aparaty słuchowe wszystkich renomowanych producentów. Współpracujemy z takimi firmami jak: ReSound, Bernafon, Phonak, Starkey, Audibel, Interton, Bruckhoff, 

W doborze odpowiedniego rozwiązania dla Państwa prosimy skonsultować się z naszym protetykiem słuchu, ponieważ wiele czynników wpływa na rodzaj wybieranego aparatu słuchowego. Przed zakupem możecie Państwo aparat wypożyczyć i sprawdzić czy dane rozwiązanie jest dla Państwa adekwatne.

Ochronniki słuchu

Często przebywasz w dużym hałasie? Pasjonujesz się strzelectwem sportowym bądź jesteś myśliwym? 

Trafiłeś w świetne miejsce.

W naszym gabinecie fachowo doradzimy jakie ochronniki słuchu będą dla Ciebie najlepsze. W ofercie posiadamy ochronniki zarówno pasywne jak i aktywne. 

Jeśli lubisz strzelać bądź często przebywasz w dużym hałasie przyjdź ! Dobierzemy odpowiednią ochronę dla Twojego słuchu.

 

 

 

Aparaty Słuchowe są dofinansowywane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dofinansowanie to obejmuje 1050 zł do każdego aparatu oraz 50 zł do wkładki usznej dla osoby dorosłej, dla dziecka jest to kwota 3000 zł do aparatu oraz 60 zł do wkładki usznej. 

Dofinansowanie uzyskać mogą osoby, których średni próg słyszenia przekracza 40 dB  HL. Starania o dofinansowanie najlepiej rozpocząć od badania słuchu a następnie wizyty u laryngologa. Laryngolog wystawia skierowanie na zaopatrzenie w wyroby medyczne. 

O szczegółowe informacje na temat przyznawania refundacji proszę pytać w gabinecie, chętnie udzielimy niezbędnych informacji.