Aparaty Słuchowe dla Seniora

Czy aparaty słuchowe dla seniora muszą być kosmicznie drogie? Co jest wliczone w cenę aparatu?

Aparaty słuchowe dla seniora – na co należy zwrócić uwagę?

W każdym sektorze elektroniki w dzisiejszych czasach posiadamy różnego rodzaju rozwiązania dla różnych potrzeb. Tak samo jest to w obszarze aparatów słuchowych.

Po przyjściu na wizytę przez osobę zainteresowaną zakupem aparatów słuchowych protetyk słuchu sprawdza czy uszy pacjenta są czyste, drożne i bez oznak infekcji. Następnie przystępuje do badania słuchu. W przypadku zatkanego ucha bądź infekcji poinstruuje pacjenta jak sobie najlepiej poradzić z danym problemem. Może zaleci spróbować samodzielnie doczyścić ucho lub udać się do laryngologa bo problem jest bardzo duży.

Na postawie wykonanego badania protetyk słuchu może zaproponować możliwe dla pacjenta rozwiązania. Co jest tu bardzo istotne protetyk słuchu dobierze głównie rodzaj aparatu słuchowego. Dowiesz się, czy najlepszy będzie aparat zauszny, wewnątrzuszny czy z słuchawką w uchu. Często zdarza się nawet, że protetyk proponuje różne rozwiązania. Na podstawie wielkości niedosłuchu oraz wyniku audiometrii mowy możemy przewidzieć jak dobry zysk uzyskamy z aparatów słuchowych dla danego pacjenta

Od czego zależy cena na aparaty słuchowe dla seniora?

Dobrany model aparatu w większości przypadków będzie występował w różnych klasach technologicznych jak i cenach. Jak wysoką klasę aparatów słuchowych dla seniora wybrać często będziemy określać na podstawie tego w jakich środowiskach akustycznych przebywa na codzień. Jeśli jest to osoba, która większość czasu spędza w domu, przy telewizorze bądź rozmawiając z jedną/dwoma osobami bardzo prawdopodobne jest, że już tańsze modele aparatów sprostają takim prostym zadaniom i wydatek nie będzie ogromny. W przypadku osoby, która spędza dużo czasu na spotkaniach towarzyskich, lubi chodzić na koncerty i zależy jej na świetnym brzmieniu instrumentów dobierać będziemy aparat, którego funkcje dodatkowe mają w sobie dużo lepsze mikrofony kierunkowe, funkcje tłumienia hałasu oraz szersze pasmo przeniesienia dla wiernego odwzorowania dźwięków muzyki.

Dobrze, aby przed wizytą u protetyka słuchu sprecyzować jakie mamy oczekiwania w stosunku do aparatu słuchowego. Znacząco ułatwi nam wybór modelu i rodzaju aparatu.

Czy aparaty słuchowe dla seniora można wypożyczyć?

Aparaty słuchowe można wypożyczyć przez zakupem. Wypożyczamy aparaty aby sprawdzić, czy będą one odpowiednie dla danego pacjenta. Jest to bardzo dobry sposób dla niezdecydowanych.

Co jest wliczone w cenę aparatów słuchowych?

W cenę aparatów słuchowych wliczone są nie tylko urządzenia. Są to spotkania diagnostyczne, urządzenia oraz wizyty kontrolne na dobór aparatów słuchowych w przypadku potrzeby zmian ustawień.

Zapraszamy na wizyty!

https://soundcare.nakiedy.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x