Ceny Aparatów Słuchowych: Przewodnik dla Pacjentów

Ceny aparatów słuchowych wahają się w granicach od 1800 zł do nawet 12000 zł. Aparaty słuchowe to zaawansowane urządzenia medyczne. mogą one znacząco poprawić jakość życia osób z ubytkiem słuchu. Dobrze dobrany aparat słuchowy to inwestycja we własne zdrowie i komfort na kilka lat. Poniżej przedstawiamy podsumowanie możliwości aparatów w różnych klasach cenowych.

Zakres Cen Aparatów Słuchowych

Ceny aparatów słuchowych mogą się znacznie różnić w zależności od wielu czynników. Oto ogólny podział cenowy:

 1. Aparaty Podstawowe: 1800 – 3500 zł
 1. Te aparaty oferują podstawowe funkcje, takie jak podstawowa redukcja szumów i podstawowe mikrofony kierunkowe. Są odpowiednie dla osób z lekkim do umiarkowanego ubytkiem słuchu. Najlepiej używać ich w prostych otoczeniach akustycznych – w domu, w sklepie, w rozmowie w cichym otoczeniu.
 1. Aparaty Średniej Klasy: 4000 – 7000 zł
 1. Aparaty te zapewniają bardziej zaawansowane funkcje, takie jak lepsza redukcja szumów, adaptacyjne mikrofony kierunkowe, redukcja pogłosu. Oferują szerszy zakres modeli oraz o wiele dokładniejszy poziom dopasowania. Polecane są dla osób, które wiodą trochę bardziej aktywny tryb życia.
 1. Aparaty Wysokiej Klasy: 7000 – 11000 zł
 1. Najbardziej zaawansowane aparaty słuchowe oferują najwyższą jakość dźwięku, zaawansowane algorytmy przetwarzania dźwięku, automatyczne dostosowywanie do różnych środowisk akustycznych oraz pełną integrację z nowoczesnymi technologiami. Polecane dla osób, które często przebywają w dużych gronach osób, uwielbiają słuchać muzyki i chodzić na koncerty oraz żyją bardzo aktywnie

Czynniki Wpływające na Cenę Aparatów Słuchowych

 1. Technologia i Funkcje
 1. Zaawansowane funkcje, takie jak redukcja hałasu, adaptacyjne mikrofony kierunkowe, łączność bezprzewodowa, czy możliwość personalizacji dźwięku, znacznie zwiększają koszt aparatu słuchowego. Im wyższy model aparatu wybierzemy tym mamy większą możliwość personalizacji aparatu pod potrzeby danej osoby.
 1. Marka i Producent
 1. Renomowane marki często oferują wyższą jakość wykonania i bardziej zaawansowane technologie, co przekłada się na wyższe ceny.
 1. Rodzaj Aparatu
 1. Aparaty słuchowe różnią się konstrukcją. Wyróżniamy 3 rodzaje aparatów słuchowych: aparaty zauszne, wewnątrzuszne, oraz aparaty z słuchawką w uchu czyli tzw. RIE. Ich ceny nieznacznie się między sobą różnią a dobór aparatu pod kątem jego rodzaju należy pozostawić protetykowi słuchu – to on powinien doradzić na podstawie rozmowy oraz wyników badań, który aparat będzie najbardziej odpowiedni.

Finansowanie i Wsparcie

Dla wielu osób koszt aparatu słuchowego może być znacznym wydatkiem. Warto zatem rozważyć różne opcje finansowania:

 • Refundacje: W Polsce istnieje możliwość uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).
 • Ubezpieczenie: Niektóre polisy ubezpieczeniowe mogą pokrywać część kosztów związanych z zakupem aparatu słuchowego.

Jaki aparat słuchowy wybrać

Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego to kluczowa decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Różnorodność dostępnych modeli i technologii pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, ale też wiąże się z różnymi kosztami. Warto skonsultować się z protetykiem słuchu, który pomoże dobrać aparat odpowiedni do stopnia ubytku słuchu oraz stylu życia pacjenta, biorąc pod uwagę zarówno funkcjonalność, jak i budżet.

Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem w celu umówienia się na konsultację i indywidualną wycenę aparatów słuchowych, które mogą znacząco poprawić jakość Twojego życia.

Możesz umówić się pod numerem telefonu: 666 662 740 lub na stronie internetowej: https://soundcare.nakiedy.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x