Badanie Słuchu Przedszkolaka- Audiometria MAGIC

Dawno nie pisałam już żadnego posta, ale ostatnio dostałam dużo pytań na temat audiometrii zabawowej MAGIC, która służy do badania dzieci w wieku przedszkolnym. Badanie słuchu u przedszkolaka to często konieczność. Bardzo też często w zrobieniu badania przeszkadza nam to, że dziecko boi się bądź nie rozumie jak ma reagować na dźwięk. Z pomocą w wykonaniu takiego badania przychodzi nam audiometria zabawowa MAGIC.

Co jest w niej fajnego?

Wszelkiego rodzaju badania są zawsze stresujące dla dziecka – kojarzą im się z lekarzami i bólem i igłami. Badanie słuchu jest czymś zupełnie innym. Nie musi w odbywać się  w atmosferze strachu, może być po prostu dobrą zabawą.

Na czym to polega ?

Zakładamy dziecku słuchawki i tłumaczymy „grę”, w którą będzie grało. Dziecko wciela się w rolę lekarza a jego pacjentami są różne zwierzęta. Dziecko musi najpierw przycisnąć zwierzątko (niedźwiadka, delfinka, myszkę itp.) na ekranie audiometru i skupić się by usłyszeć czy zwierzątko wydało jakiś dźwięk. Jeśli wydało dźwięk dziecko ma za zadanie przycisnąć uśmiechnięte zwierzątko poniżej. Jeśli nie wydało dźwięku to smutne zwierzątko z ubranym szalikiem. I taka gra zastępuje badanie słuchu u przedszkolaka!

Całą grę dziecko jest w stanie przejść w około 15 min.

Czy Wam również wydaje się, że to dużo ciekawszy sposób niż klasyczne badanie słuchu przedszkolaka? 😊

Na podstawie odpowiedzi dziecka oszacujemy jego próg reakcji na dźwięk i będę mogła ocenić czy potrzebujemy jakiś dalszych badań czy to badanie jest wystarczające.

Przypominam, że u dzieci w wieku przedszkolnym zawsze warto zrobić tympanometrię, aby ocenić stan ucha środkowego. Da to pełny obraz na temat słyszenia Waszej pociechy.

Zapraszam do zapisów 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Backlinks

Happy everyday!

[…] Jeśli wybieracie się do nas na wizytę z dzieckiem po drenażu czy wysiękowym zapaleniu ucha warto rozważyć również wykonanie badania słuchu. O samym badaniu można poczytać więcej tutaj. […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x