Pomiar ucha rzeczywistego (REM)

Jak często słyszycie Państwo, że osoby użytkujące aparaty słuchowe są niezadowolone z ich dopasowania? Dopasowanie aparatu słuchowego jest jednym z najważniejszych zadań protetyka słuchu i determinuje zadowolenie pacjenta. Jest drugą najważniejszą rzeczą zaraz po dobrym dobraniu rodzaju aparatu słuchowego o czym pisalismy tu. Czy ktoś z Was słyszał o czymś takim jak pomiar ucha rzeczywistego?

W naszym gabinecie przy Al. Kromera 57A  oferujemy Państwu dopasowanie aparatów słuchowych przy użyciu aparatury do pomiaru ucha rzeczywistego, tzw. REM.  W czym jest ona pomocna?

W trakcie dopasowania aparatu słuchowego protetyk słuchu dostosowuje brzmienie aparatu słuchowego do potrzeb i indywidualnych oczekiwań pacjenta. Wykonanie poprawnego dopasowania wymaga przeprowadzenia rzetelnego badania słuchu z oceną rodzaju uszkodzenia słuchu oraz oceny przewodu słuchowego zewnętrznego.

Jak wielu z nas się orientuje rozchodzenie się dźwięku w pomieszczeniu jest w dużej mierze zależne od samego pomieszczenia. Inaczej będziemy odbierać dźwięk w wielkiej hali sportowej inaczej w kościele a jeszcze inaczej w małym przytulnym salonie.

Powracając do przewodu słuchowego zewnętrznego – kształt i wielkość przewodu słuchowego u każdej osoby jest indywidualna. Odwołując się do poprzedniego akapitu – dźwięk w każdym uchu rozchodzić się będzie różnie i będziemy go również inaczej odbierać. Pomiar ucha rzeczywistego pozwala protetykowi na sprawdzenie jak ucho pacjenta zmienia dźwięk i na tej podstawie dobrać odpowiednie wzmocnienie dźwięku do wymagań konkretnego ucha – a to przekłada się na spełnienie oczekiwań pacjenta przez aparaty słuchowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x